Jesteś tutaj: HomeRegionPodlegli marszałkowi zarabiać będą mogli prawie jak ministrowie w rządzie

Podlegli marszałkowi zarabiać będą mogli prawie jak ministrowie w rządzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 kwiecień 2017 11:02

Marszałek województwa Piotr Całbecki przyjął zarządzenie, w którym ustalił nowe maksymalne miesięczne wynagrodzenie kierowników i zastępców kierowników jednostek budżetowych województwa. Będą one wyższe niż do tej pory, co otworzy mu prawną drogę do ewentualnych podwyżek.

Za jednostkę budżetową uznaje się instytucje podlegającą Zarządowi Województwa, czyli np. Zarząd Dróg Wojewódzkich, Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, Krajeński Park Krajobrazowy w Więcborku, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Toruniu.

 

Do tej pory kierownicy tych jednostek mogli liczyć na maksymalne wynagrodzenie na poziomie 9,5 tys. zł – taki limit wprowadzała uchwała z 2014 roku. Przyjęte przez marszałka Całbeckiego zarządzenie ten limit podwyższa do 11 tys. zł.

 

Więcej zarobić będą mogli również zastępcy kierowników – do tej pory obowiązywał ich limit 8,5 tys. zł miesięcznie. Marszałek podniósł go do 9,5 tys. zł.

 

W lutym Sejmik Województwa ustalił wynagrodzenie marszałka województwa na poziomie ponad 12,5 tys. zł. Na wniosek przewodniczącego Ryszarda Bobera, dano mu zatem 160 zł podwyżki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy