Jesteś tutaj: HomeRegionRadny PO pożyczył i nie chce oddać

Radny PO pożyczył i nie chce oddać

Napisane przez  Redakcja / Interwencja - Polsat Opublikowano w Regionalne czwartek, 07 luty 2013 20:49

Zenon Flejter, radny sejmiku województwa ze Żnina nie chce oddać jednemu z małżeństw kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawą zainteresowała się telewizja Polsat.

 

Reporterzy programu ,,Interwencja” interweniowali w sprawie pożyczki jaką w imieniu radnego wzięło jedno z małżeństw mieszkających w Żninie. Radny był ich dobrym znajomym, potrzebował jednak pieniędzy których nie chciał wyciągać ze swojej firmy, dlatego poprosił ich o wzięcie kredytu w wysokości 60 tys złotych (do spłaty 90 tysięcy złotych).

 

Pożyczkę wzięto na 6 lat, radny spłacał ją tylko przez rok. Teraz długi radnego musi spłacać kto inny. Sprawę skierowano do elektronicznego sądu, który nakazał radnemu zwrot kredytu. Ten jednak nie wykonuje tego nakazu i lekceważy dziennikarzy Polsatu.

 

Sprawa w prokuraturze

Jak się jednak okazuje to nie jedyne problemy radnego Platformy Obywatelskiej. Prokuratura w Żninie prowadzi postępowanie w sprawie ,,udaremnienia zaspokojenia wierzyciela”, co jest przestępstwem ściganym przez prawo. Radny zalega jednej z firm w Tucholi dość duże pieniądze. Sąd zdecydował o zlicytowaniu majątku ruchomego wierzyciela, ten jednak zanim do tego doszło go sprzedał.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy