Jesteś tutaj: HomeRegion,,Na wiosnę pierwszy ciężki sprzęt wjedzie na teren budowy S-5”

,,Na wiosnę pierwszy ciężki sprzęt wjedzie na teren budowy S-5”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 11 kwiecień 2017 17:58

Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał regionalnemu dyrektorowi GDDKiA Jarosławowi Gołębiewskiemu decyzje ZRID na budowę dwóch kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5. Prace budowlane rozpocząć mają się już za kilka tygodni.

 

- Na 9 ZRID-ów jakie będzie wydawał wojewoda dzisiaj przekazujemy dwa – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, zapowiadając wydanie w dość szybkim czasie kolejnych decyzji - To jest kwestia najbliższych dni, tygodni. I praktycznie dzisiaj przystępujemy do kolejnych etapów: do faktycznej budowy, do wyceny i do szacowania.

 

Decyzje ZRID dotyczą odcinków łączących węzeł Szubin z województwem wielkopolskim, w tym również budowę obwodnicy Żnina. W momencie uprawomocnienia się tej decyzji, co nastąpi za 2 tygodnie, jeżeli nie będzie odwołań, będzie można rozpocząć już prace budowlane - Te decyzje otwierają nam drogę do następnego etapu, czyli do robót budowlanych – zapowiada dyrektor Jarosław Gołębiewski - W 2017 roku na wiosnę, pierwszy ciężki sprzęt wjedzie na teren budowy drogi S-5, w województwie kujawsko-pomorskim.

 


 

Gołębiewski zapewnił ponadto, iż budowa całego kujawsko-pomorskiego odcinka drogi ekspresowej S-5 zakończy się w 2019 roku. Znacznie bardziej zaawansowany jest przebieg prac w województwie wielkopolskim, o czym pisaliśmy niedawno – W Wielkopolsce przyśpiesza budowa drogi ekspresowej S-5

 

Łącznie wydane dzisiaj decyzje dotyczą 29 km odcinka tej drogi ekspresowej.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.