Jesteś tutaj: HomeRegionKIO przyznaje racje Arrivie

KIO przyznaje racje Arrivie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 19 luty 2013 16:48

Krajowa Izba Odwoławcza uznała unieważnienie przetargu na obsługę połączeń posiadających elektryfikacje w kujawsko-pomorskim za niezgodne z prawem. Zwiększa to szansę Arrivy na przejęcie większości połączeń w naszym województwie.

Urząd Marszałkowski rozpisał przetarg na obsługę połączeń posiadających elektryfikację. W dwóch z trzech podregionów najlepszą ofertę złożyła prywatna spółka Arriva. Tylko w regionie inowrocławskim tańszą ofertę przygotowały Przewozy Regionalne, które obecnie obsługują całe województwo na liniach z elektryfikacją.

 

Przetarg ten został jednak unieważniony, władze wojewódzkie tłumaczyły to zbyt wysokimi ofertami, co w ostateczności miało doprowadzić, że pieniędzy by nie starczyło na obsługę połączeń Bydgoszczy z Toruniem. Arriva broniła się jednak twierdząc, że oferta zaproponowana przez tą firmę jest niższa od dotychczasowych kosztów obsługi tych linii, a co za tym idzie województwo mogło by na tym zaoszczędzić kilka milionów rocznie. Skargę skierowano do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta zauważyła niezgodne działanie z prawem samorządu wojewódzkiego, gdyż oferta Arrivy była niższa niż górna granica zapisana w przetargu.

 

Bydgoszcz – Grudziądz

Arriva liczy, że uda się jej szybko podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim na realizację linii w regionie bydgoskim i toruńskim. Przewoźnik ma już w planach uruchomienie połączenia bezpośredniego z Bydgoszczy do Grudziądza.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Śledź nas