Jesteś tutaj: HomeRegionDziecko mogło się usmażyć w samochodzie

Dziecko mogło się usmażyć w samochodzie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 02 sierpień 2017 14:04

Szczególnie we wtorek mogliśmy odczuć skutki wysokich temperatur. Do tragedii mogło dojść we Włocławku przed jednym z marketów, gdzie w nagrzanym samochodzie przebywał 9-letni chłopiec. Jeden ze światków tej sytuacji zdecydował się wybić szybę.

 

W mediach nie raz pojawiały się informacje o tym jak tragicznie może się skończyć pozostawienie dziecka lub psa w nagrzanym samochodzie. Promienie słoneczne przez szyby są wstanie w dość krótkim czasie nagrzać wnętrze pojazdu do niebezpiecznych dla ludzi temperatur.

 

We wtorek około godziny 19:00 dyżurny włocławskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w samochodzie zaparkowanym przy jednym z marketów, przebywa zamknięte dziecko. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zastali już wybitą w samochodzie szybę. Wybić ją zdecydował się przechodzień, widzący potrzebę zainterweniowania. Na miejsce przybyła również załoga karetki pogotowia, która po zbadaniu chłopca stwierdziła, że jego życiu nic nie zagraża.

 

Rodzice 9-latka mogą być ,,stratni” nie tylko z powodu zbitej szyby, ale również policjanci prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić czy nie dopuścili do zagrożenia zdrowia lub życia swojego dziecka, za co grożą dodatkowe konsekwencje.

 

- Pamiętajmy, kiedy zobaczymy dziecko w zamkniętym samochodzie w upalny dzień na słońcu, interweniujmy, powiadamiając niezwłocznie odpowiednie służby. Jeżeli sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji, nie bójmy się wybić szybę, aby ratować życie lub zdrowie osób przebywających w rozgrzanym aucie – apeluje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej Policji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.