Jesteś tutaj: HomeRegionPrzewrót w Radzie Miasta Włocławka

Przewrót w Radzie Miasta Włocławka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 29 sierpień 2017 09:35

Poniedziałek nie był na pewno dobrym dniem dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym województwie. Przewodniczący struktur tej partii we Włocławku Krzysztof Kukucki pożegnał się bowiem z funkcją Przewodniczącego Rady Miasta. Nie można wykluczyć, że nóż w plecy mógł wbić jeden z jego kolegów partyjnych.

Gdy w Toruniu obradował sejmik, we Włocławku emocje mogły sięgać zenitu. Do tego stopnia, że odczuwalne były również w Toruniu, gdzie była posłanka Domicela Kopaczewska i wicemarszałek województwa Sławomir Kopyść dość mocno przeżywali ich przebieg (związani są oni politycznie z Włocławkiem).

 

Sytuacja z Włocławka budziła zainteresowanie również w Toruniu

 

Odwołania Krzysztofa Kukuckiego chciał Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Radnych PiS było jednak tylko 9, a za odwołaniem Kukuckiego głosowało 13. Oznacza to, że wyłamać musieli się również radni z koalicji PO – SLD. Głosowanie było tajne, stąd też nie dowiemy z nazwiska się wprost kto jeszcze poparł wniosek o odwołanie Kukuckiego. W kuluarach mówi się o tym, że w grupie popierającej wniosek radnych PiS, był również samorządowiec związany z SLD. Gdyby to się potwierdziło, oznaczałoby to dodatkowo wewnętrzny konflikt w partii.

 

Nowego przewodniczącego radni Włocławka mają wybrać na kolejnej sesji. Nie wiadomo jednak jaki będzie dalszy los koalicji PO – SLD.

 

Wewnętrzne pęknięcia w SLD widoczne są również w Bydgoszczy, gdzie zdarzają się sytuację, gdy rozbieżne stanowiska prezentuje szef bydgoskich struktur Ireneusz Nitkiewicz oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Jan Szopiński. Ten drugi prezentuje znacznie bardziej asertywną postawę wobec koalicjantów z PO i prezydenta Rafała Bruskiego, niż grupa młodych radnych klubu SLD Lewica Razem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)