Jesteś tutaj: HomeRegionMinister nagrodził zasłużonych strażaków

Minister nagrodził zasłużonych strażaków

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 wrzesień 2017 16:39
Minister nagrodził zasłużonych strażaków Fot: MSWiA

Byli pierwszymi, którzy po feralnej nocy z 11 na 12 sierpnia pomagali poszkodowanym przez nawałnicę. Rozmawiając z mieszkańcami gmin, które najbardziej ucierpiały, wszyscy z dużym uznaniem wypowiadali się o pomocy jakiej doświadczyli ze strony strażaków, już kilka godzin po kataklizmie. W podtoruńskiej Łubiance minister Mariusz Błaszczak uhonorował najbardziej zasłużonych strażaków w niesieniu pomocy na terenie naszego województwa.

- Dziękuję za to, że zawsze jesteście tam, gdzie ludzie potrzebują Waszej pomocy. Że narażacie własne życie i zdrowie dla innych – mówił minister Mariusz Błaszczak.

 

Następnie wręczył on 35 strażakom nagrody finansowe za zaangażowanie w ostatnich dniach. Pomocy mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego udzielało ponad 10 tys. strażaków, w większości z Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak szacuje komendant wojewódzki gen. Janusz Halak – podjęto łącznie ponad 8 tys. interwencji. W trakcie ich trwania 10 strażaków odniosło obrażenia.

 

Szef MSWiA wręczył ponadto promesy na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które najbardziej były zaangażowane w pomoc mieszkańcom.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas