Jesteś tutaj: HomeRegionDofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką

Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 21 wrzesień 2017 15:58
Dofinansowanie unijne na przebudowę mostu nad Gąsawką Fot: OpenStreetMaps

Prawie 13 mln zł w tym roku zostanie wydane rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 251 od granicy województwa wielkopolskiego do Żnina, wraz z przebudową mostu nad Gąsawką w tym mieście (ulica Dworcowa). Zadanie zostanie dofinansowane w dużym stopniu przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace budowlane rozpoczęły się już wiosną.

Zarząd Województwa zatwierdził zbiorcze zestawienie kosztów tej inwestycji. W tym roku na same prace budowlane planuje się przeznaczyć prawie 11,5 mln zł. Najwięcej działo będzie się jednak w roku przyszłym, na który przeznaczone jest wydanie prawie 36 mln zł. Łącznie inwestycja kosztować będzie 50,8 mln zł, z tego ponad 42 mln zł pochodzić będzie z dotacji unijnej.

 

Zadanie przewiduje m.in. rozbudowę jezdni do obustronnego pobocza o szerokości 1,5 m, szerokości jezdni do 7 m oraz wzmocnieniu nośności nawierzchni. Powstaną również przy drodze ścieżki rowerowe.

 

Droga wojewódzka nr 251 łączy Żnin z Wągrowcem.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy