Jesteś tutaj: HomeRegionKto będzie obsługiwał BiT City?

Kto będzie obsługiwał BiT City?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 26 luty 2013 20:17

Obecnie połączenia pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem obsługuje spółka Przewozy Regionalne. Plany zakupu przez Samorząd Województwa własnego taboru pokazują, że województwo będzie chciało to połączenie obsługiwać same.

 

Najbardziej prawdopodobne jest zatem, że zostanie powołana spółka, której właścicielem będzie województwo, która zarządzać będzie połączeniami kolejowymi w ramach BiT City.

 

Tutaj pojawia się kilka wątpliwości. Czy zadaniem tej spółki będzie tylko obsługa połączeń w ramach BiT City, czy w przyszłości miała by ona świadczyć usługi także na innych liniach województwa? Dla przykładu Koleje Wielkopolskie, należące do władz samorządowych, wykonują obsługę połączeń w ramach całej aglomeracji poznańskiej.

 

Jeżeli są plany rozszerzenia usług na kolejne linie, to zasadne są rozważania na temat sposobu zarządzania spółką i miasta które będzie jej siedzibą. Jest to ważne z tego punktu widzenia, że powołanie takiego podmiotu z siedzibą w Toruniu mogło by, jak pokazuje doświadczenie, doprowadzić do sytuacji, że nie będą zauważane wszystkie potrzeby zachodniej części województwa, która jak by nie patrzeć ma większe potrzeby w kwestii rozwoju transportu kolejowego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy