Jesteś tutaj: HomeRegionJasiakiewicz miał dość ,,jasełek” i propagandy Wielkiego Pomorza

Jasiakiewicz miał dość ,,jasełek” i propagandy Wielkiego Pomorza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 28 listopad 2017 17:21

Marszałek województwa postanowił radnym w ramach listopadowej sesji sejmiku zaprezentowanie przedstawienie jednego z toruńskich teatrów poświęcone postaci Władysława Raczkiewicza – prezydenta RP na uchodźstwie, ale w tym wypadku przede wszystkim sanacyjnego wojewody Wielkiego Pomorza ze stolicą w Toruniu. Zważając na to, iż wielu radnych gapiło się w tablety i komórki, można odnieść wrażenie, że ich sztuka kompletnie nie interesowała.

 

Wprost postanowił zaprotestować radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, który po przedstawieniu zabrał głos. Bydgoski radny ubolewał, że idealizowaniu postaci Raczkiewicza kompletnie pomija się w naszym województwie chociażby postać ministra przemysłu i handlu Eugeniusza Kwiatkowskiego, który zainicjował budowę portu w Gdyni, będącego w okresie II Rzeczypospolitej głównym polskim oknem morskim.

 

- Darujmy sobie tego typu laurki i jasełka – skwitował radny Roman Jasiakiewicz. Część radnych koalicji PO – PSL w ramach protestu wobec postawy Jasiakiewicza, postanowiła opuścić salę obrad.

 

Bezpośrednio Jasiakiewicza zaatakował później radnych PSL Piotr Pręgowski, znany szerszej widowni przede wszystkim z roli Pietrka w serialu komediowym ,,Ranczo”, który jako aktor poczuł się urażony i wezwał Jasiakiewicza do przeproszenia aktorów z toruńskiego teatru. Aktor jak można zauważyć na nagraniu, w trakcie wyrażania dezaprobaty żuł gumę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas