Jesteś tutaj: HomeRegionToruńska gazeta dostanie na sejmiku medal

Toruńska gazeta dostanie na sejmiku medal

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 grudzień 2017 10:14

Na przyszły poniedziałek zaplanowana jest sesja budżetowa Sejmiku Województwa, rozpocznie się ona od uroczystości przyznania Medalu Honorowego za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego Dziennikowi Toruńskiemu ,,Nowości”.

 

Dziennik ,,Nowości” systematycznie przysługuje się przede wszystkim budowaniu antagonizmów bydgosko-toruńskich. Publicyści tej gazety niekiedy potrafią wręcz epatować fobiami wobec Bydgoszczy. W listopadzie 2014 roku spór o treść Kontraktu Terytorialnego redaktor Marek Nienartowicz skomentował słowami - Sytuacja z kontraktem po raz kolejny dobitnie pokazała, że województwo ma poważny problem z Bydgoszczą.

 

Jeżeli uwzględnimy fakt, iż szybkie przyjęcie przez rząd Kontraktu Terytorialnego było w interesie marszałka Piotra Całbeckiego, to można odnieść wrażenie, że toruński dziennika ma zasługi przede wszystkim dla koalicji politycznej rządzącej województwem.

 

Kilka lat wcześniej ten sam autor szukał antagonizmów pisząc o problemach Bydgoszczy ze spółką Enea stwierdził - Wojowała Bydgoszcz, wojowała, aż... zaczynają jej gasić światła na ulicach. Tak wyglądają metropolitalne ambicje miasta, które powodów swoich problemów szuka przede wszystkim w Toruniu.

 

Po tej publikacji prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na Facebook-u opublikował dwuznaczny wpis, który sugerować miał manipulacje toruńskiego tygodnika.

 

Człon ,,toruńskie” jest tutaj używane zwyczajowo, bowiem właścicielem gazety jest niemiecki kapitał. W Polsce wydawcą ,,Nowości” jest Polska Press, należący do Verlagsgruppe Passau z siedzibą w Bawarii.

 

W sprawie przyznania medalu Medalu Honorowego nie przeprowadzono żadnego głosowania. Przewodniczący sejmiku sam zdecydował o wprowadzeniu punktu uroczystego do porządku obrad.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)