Jesteś tutaj: HomeRegionOrkiestra podsumowana

Orkiestra podsumowana

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 07 marzec 2013 14:03

Na konferencji prasowej z udziałem Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podsumował XXI finał. Najważniejszą informacją jest to, że zebrano ponad 50,5 miliona złotych.

Połowa tej kwoty ma trafić na wsparcie terapii noworodka i niemowlęcia. Druga połowa trafi na wyposażenie oddziałów geriatrycznych.

 

W Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. Wokół nas żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, na troskę i zrozumienie lekarza, a na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła – czytamy w podsumowaniu XXI finału WOŚP.

 

W Polsce funkcjonuje 40 oddziałów geriatrycznych, w tym w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Ta placówka ma zatem szanse na uzyskanie wsparcia od fundacji WOŚP.

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj