Jesteś tutaj: HomeRegionPosłowie PO chcą abyśmy część podatków mogli przekazywać na pomoc dla Syrii

Posłowie PO chcą abyśmy część podatków mogli przekazywać na pomoc dla Syrii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 07 styczeń 2018 19:50

Grupa posłów Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej złożyła w Sejmie projekt ustawy, która pozwoliłaby odliczyć od podatku dochodowego dodatkowego 0,25% na rzecz pomocy humanitarnej w Syrii, świadczonej za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża.

W opinii grupy parlamentarzystów PO pomoc jaką udziela Polska na rzecz pomocy finansowej w krajach objętych wojną jest bardzo niska. Na głowę Polaka wypada według ich szacunków 0,17 dolara, gdy w przypadku Niemiec jest to 9,53 dolara.

 

Oczekiwaniem opinii publicznej w kraju i na świecie jest dalsze zwiększanie pomocy. Również rząd deklaruje, że najwłaściwszą formą pomocy jest ta która udzielana jest w miejscu pobytu ofiar – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

 

Poselski projekt zakładać ma, iż oprócz 1% na wybraną organizację pożytku publicznego, będziemy mogli obliczyć również dodatkowo 0,25% na rzecz pomocy w Syrii. W ubiegłym roku w ramach 1% organizacją pożytku publicznego przekazano ponad 660 mln zł. Przyjmując zainteresowanie przekazywaniem 1% dla organizacji pożytku publicznego, wnioskodawcy szacują, iż dla potrzebujących w Syrii można by pozyskać około 150 mln zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.