Jesteś tutaj: HomeRegionCzy politycy Porozumienia nie zasiądą w kolejnej kadencji w Sejmiku Województwa?

Czy politycy Porozumienia nie zasiądą w kolejnej kadencji w Sejmiku Województwa?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 27 styczeń 2018 19:49
Posłanka Michałek z radnym Banaszakiem Posłanka Michałek z radnym Banaszakiem

W ostatnim czasie w siłę urosła pozycja partii wicepremiera Jarosława Gowina w klubie Zjednoczonej Prawicy w sejmiku wojewódzkim. Część radnych wybranych z listy Prawa i Sprawiedliwości przeszło do struktur Porozumienia Gowina. Dzisiejsza uchwała Rady Politycznej PiS może nieco w tej sprawie zamieszać.

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości podjęła uchwałę, iż politycy którzy w ciągu ostatnich trzech lat zmieniali przynależność partyjną, nie będą mogli być umieszczani na listach PiS-u w wyborach samorządowych - Jest takie zjawisko, że co niektórzy, nawet usunięci karnie z partii działacze, dzisiaj próbują dostać się do innej partii sojuszniczej. Są nawet i tacy, którzy kombinują, że u nas nie mieliby większych szans, może w ramach porozumień sojuszniczych mieliby większe. Nie możemy niczego takiego tolerować – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Politykiem karnie wykluczonym z PiS-u jest wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Adam Banaszak, któremu zarzucano zbyt bliską współpracę z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim (PO). Banaszak zapisał się do Porozumienia, w którym dość szybko awansował na szefa struktur w okręgu bydgoskim (żona polityka jest dyrektorem biura posłanki Iwony Michałek, która ma dobre dojście do wicepremiera Gowina).

 

W ostatnim czasie do Porozumienia przeszedł również radny Marek Hildebrandt z okręgu grudziądzko-brodnickiego, który mandat uzyskał będąc związanym jeszcze z PiS-em.

 

Spokojnie spać po dzisiejszej uchwale może tylko radny Andrzej Walkowiak z Bydgoszczy, który od początku tej kadencji związany był z partią Gowina (wówczas jeszcze pod nazwą Polska Razem).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas