Jesteś tutaj: HomeRegionPKP podpisało kolejny ważny dla nas kontrakt

PKP podpisało kolejny ważny dla nas kontrakt

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 09 luty 2018 00:47

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o podpisaniu przez PKP PLK kontraktu na opracowanie studium dla modernizacji korytarza kolejowego Bydgoszcz – Piła – Kostrzyn. W czwartek zawarta została natomiast ważna inwestycja, dotycząca odcinków linii kolejowych na północ od Bydgoszczy.

Za kwotę prawie 5 mln zł PKP PLK podpisało kontakt z biurem projektowym PPF na realizację kontraktu pt. "Prace na pozostałych liniach kolejowych należących do alternatywnego ciągu transportowego Bydgoszcz – Trójmiasto i liniach stycznych oraz chojnickim węźle kolejowym"

 

Wyjaśniamy o co chodzi – studium ma pozwolić na opracowanie najbardziej optymalnego wariantu realizacji inwestycji na liniach kolejowych: nr 203 (Chojnice – Tczew), 208 (Wierzchucin – Chojnice), 210 (Chojnice Człuchów), oraz 215 (Lipowa Tucholska – Szlachta) i 743 (Lipowa Tucholska – Szlachta Zachód). Jednym z badanych elementów będzie możliwość elektryfikacji linii.

 

W tytule kontraktu pojawiło się sformułowanie ,,pozostałych linii”. Chodzi o to, że główny szlak realizowany w ramach korytarza Bałtyk – Adriatyk zakłada modernizację linii kolejowej nr 201 od Bydgoszczy do Gdynia (docelowo portu morskiego w Gdyni) oraz odcinka Tczew – Łąg linii kolejowej nr 203 (dla obsługi pociągów z portu w Gdańsku). W miejscowości Łąg krzyżują się linie nr 201 i 203.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.