Jesteś tutaj: HomeRegionRaport MRR i ONZ o jakości życia

Raport MRR i ONZ o jakości życia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 13 marzec 2013 16:41

Działające przy ONZ centrum Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju przygotowało na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego raport badający poziom życia. Kujawsko-Pomorskie zostało w nim uplasowane jako czwarte województwo, ale od końca.

Ranking przygotowany został w oparciu liczbę punktów LHDI, czyli – Lokalny Wskaźnik Rozwoju Społecznego. Ten z kolei oparto o trzy wskaźniki – zdrowia, edukacji i zamożności mieszkańców.

 

Najlepiej wypadła tutaj województwo mazowieckie, głównie przez Warszawę, która wraz z czteroma sąsiadującymi powiatami uzyskała najwyższy wskaźnik w Polsce. Kolejne lokaty zajęły województwa – małopolskie, pomorskie i wielkopolskie oraz śląskie.

Najgorzej wskaźnik LHDI wypadł w województwie świętokrzyskim, za łódzkim, lubelskim i kujawsko-pomorskim. (w kujawsko-pomorskim wskaźnik wyniósł ten 41,2, a w mazowieckim 60,2).

 

Powiaty oceniono w pięciu stopniowej skali (od bardzo niskiego, do bardzo wysokiego). Żaden powiat w kujawsko-pomorskim nie znalazł się w pierwszej trzydziestce (znalazło się tam między innymi Leszno oraz Nowy Sącz).

 

Najwyższą ocenę – bardzo wysoką – otrzymały dwa miasta na prawach powiatu: Bydgoszcz i Toruń. Ocenę – wysoką – uzyskał tylko powiat bydgoski. Średnią – powiaty: toruński, świecki, inowrocławski, mogileński oraz miasta Grudziądz i Włocławek. Niską – żniński, nakielski, sępoleński, tucholski. Ocenę – bardzo niską – otrzymały tylko trzy powiaty przy wschodniej granicy województwa: włocławski, lipnowski i rypiński.

 

Autorzy raportu w dużej mierze opierali się na danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy