Jesteś tutaj: HomeRegionByła zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego

Była zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 marzec 2018 12:53
Była zastępca prezydenta Włocławka nowym dyrektorem generalnym Urzędu Wojewódzkiego Fot: K-PUW

Monika Berger została powołana dzisiaj przez wojewodę Mikołaja Bogdanowicza na stanowisko dyrektora generalnego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Na tym stanowisku zastąpi odwołaną wczoraj Paulinę Wenderlich.

Przez około rok Monika Berger była zastępcą prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Została odwołana po zerwaniu przez Prawo i Sprawiedliwość koalicji z prezydentem Wojtkowskim, który z kolei politycznie związany jest z Platformą Obywatelską.

 

Od roku Monika Berger jest dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim, stąd też dzisiejsze powołanie można traktować jako awans w strukturze – Myślę, że jest to nowe otwarcie w Urzędzie Wojewódzkim – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz – Zmiany są potrzebne w każdej organizacji. Nie chce oceniać tego co było, ponieważ były i dobre i gorsze rzeczy, natomiast patrzymy generalnie w przyszłość. To co podkreślam, praca w Urzędzie Wojewódzkim, a szczególnie na tych wyższych stanowiskach, powinna być traktowana jako służba ojczyźnie.

 

-Dziękuje wojewodzie za obdarzenie mnie zaufanie, sprawowanie tej funkcji jest dla mnie ogromnym zaszczytem – mówi nowo powołana dyrektor generalna, Monika Berger – Funkcja związana jest ze służbą dla ludzi, dla obywateli województwa. Mam nadzieje, że sprostam tym zadaniom. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby sprostać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy