Jesteś tutaj: HomeRegionPowalone drzewa, wylewająca rzeka - to pozostałości po sierpniowych nawałnicach (wideo)

Powalone drzewa, wylewająca rzeka - to pozostałości po sierpniowych nawałnicach (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 kwiecień 2018 19:01

Województwo kujawsko-pomorskie najbardziej doświadczyło skutków sierpniowych nawałnic. Dzisiaj jadąc drogą krajową nr 25 nad morze zobaczymy bez problemu połamane duże obszary lasów, które do tej pory nie zostały posprzątane. Większy problem stwarzają jednak potworzone przez połamane drzewa zatory na Kamionce (dopływ Brdy).

 

Rolnicy skarżą się nam, że nie mogą wykonywać prac, bowiem uniemożliwia im to utrzymujący się wysoki poziom Kamionki. W tej sprawie interweniowaliśmy już pod koniec stycznia wskazując na wysoki poziom rzeki w okolicach Zalesia w gminie Sępólno Krajeńskie. Spowodowany był on powstałymi na rzece zatorami, które utworzyły się przez połamane w wyniku nawałnic drzewa. Po naszej interwencji sprawą zainteresowały się Wody Polskie, ale jak dowiadujemy się od rolników, do dzisiaj nie usunięto wszystkich zatorów. Proszą oni nadal o pomoc wszystkich, którzy są wstanie doprowadzić do udrożnienia dopływu Brdy.

 

Na materiale filmowym widoczne są zniszczenia przy drodze krajowej nr 25, w okolicach Przepełkowa i Olszewki.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj