Jesteś tutaj: HomeRegionPowalone drzewa, wylewająca rzeka - to pozostałości po sierpniowych nawałnicach (wideo)

Powalone drzewa, wylewająca rzeka - to pozostałości po sierpniowych nawałnicach (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 kwiecień 2018 19:01

Województwo kujawsko-pomorskie najbardziej doświadczyło skutków sierpniowych nawałnic. Dzisiaj jadąc drogą krajową nr 25 nad morze zobaczymy bez problemu połamane duże obszary lasów, które do tej pory nie zostały posprzątane. Większy problem stwarzają jednak potworzone przez połamane drzewa zatory na Kamionce (dopływ Brdy).

 

Rolnicy skarżą się nam, że nie mogą wykonywać prac, bowiem uniemożliwia im to utrzymujący się wysoki poziom Kamionki. W tej sprawie interweniowaliśmy już pod koniec stycznia wskazując na wysoki poziom rzeki w okolicach Zalesia w gminie Sępólno Krajeńskie. Spowodowany był on powstałymi na rzece zatorami, które utworzyły się przez połamane w wyniku nawałnic drzewa. Po naszej interwencji sprawą zainteresowały się Wody Polskie, ale jak dowiadujemy się od rolników, do dzisiaj nie usunięto wszystkich zatorów. Proszą oni nadal o pomoc wszystkich, którzy są wstanie doprowadzić do udrożnienia dopływu Brdy.

 

Na materiale filmowym widoczne są zniszczenia przy drodze krajowej nr 25, w okolicach Przepełkowa i Olszewki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy