Jesteś tutaj: HomeRegionDeficyt budżetu województwa zapowiada się wyższy niż planowano

Deficyt budżetu województwa zapowiada się wyższy niż planowano

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 26 kwiecień 2018 13:55
Urząd Marszałkowski w Toruniu Urząd Marszałkowski w Toruniu

Gdy w grudniu sejmik uchwalał budżet na rok 2018 zaplanowano deficyt na poziomie 35 mln zł. Korekta budżetu przyjęta pod koniec kwietnia mówi już o deficycie na poziomie 61 mln zł. Zaniepokojeni rosnącym zadłużeniem są radni opozycji.

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się od uroczystości z udziałem 100-letnich obywateli województwa, czyli osób będących rówieśnikami odzyskanej w 1918 roku przez Polskę niepodległości. Sejmik przyjął również specjalną odezwę z okazji tego jubileuszu.

 

Do tej uroczystej kwestii nawiązał grudziądzki radny Marek Hildebrandt, który krytykuje od dłuższego czasu zadłużanie województwa – Pan marszałek mówił dzisiaj, że przez ponad 100 lat nasi przodkowie walczyli o niepodległość. Czy takie zadłużanie nie będzie działaniem na szkodę przyszłych pokoleń? - pytał.

 

- Czy godzi się, aby przyszłe pokolenia jeździły po dziurawych drogach i nie miały się gdzie leczyć? - odpowiedział pytaniem marszałek Piotr Całbecki.

 

Inwestycje przez spółki

Mówimy tutaj o oficjalnym zadłużeniu, ale zobowiązania województwa kujawsko-pomorskiego są większe, bowiem wiele inwestycji realizowanych jest przy udziale spółek podległych województwu, które inwestują na kredyt. Przed miesiącem sejmik wyraził zgodę na powołanie kolejnej takiej spółki ,,Inwestycje Regionalne”.

 

Największe inwestycje w tym roku prowadzi spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne na kwotę ponad 300 mln zł. Radnym nie przedstawiono jednak w jaki sposób ta kwota będzie zainwestowana. Z komunikatów prasowych Urzędu Marszałkowskiego wiemy tylko, że najwięcej pieniędzy trafi na rozbudowę toruńskiego szpitala na Bielanach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy