Jesteś tutaj: HomeRegionArdanowski: Ukradziono około 3 mld zł dotacji unijnych

Ardanowski: Ukradziono około 3 mld zł dotacji unijnych

Napisał  Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 lipiec 2018 18:12

Zdaniem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na masową skalę dokonywano oszustw polegających na wyłudzaniu dotacji z Unii Europejskiej przez tzw. grupy producenckie. Minister na spotkaniu z rolnikami w Więcborku zaznaczył, że proceder był możliwy dzięki przyzwoleniu politycznym rządzących w Urzędach Marszałkowskich.

 

- Wyprowadzono poprzez zawyżenie faktur, zawyżenie kosztów nieuzasadnione na rynku – mówił w Więcborku minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Z 8 mld wsparcia, około 3 mld zostało ukradzione. Toczą się postępowania prokuratorskie, ci którzy brali udział i ich polityczni opiekunowie, którzy do tego zachęcali. To było nadzorowane przez część rolniczą Urzędów Marszałkowskich – kontynuował minister Ardanowski.

 

Jak ustaliliśmy, postępowania prokuratura prowadzi od kilku miesięcy. Badane są również możliwe nieprawidłowości w działalności Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

- To będzie wyjaśnione do bólu, do końca – zapowiedział minister Ardanowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy