Jesteś tutaj: HomeRegionArdanowski: Ukradziono około 3 mld zł dotacji unijnych

Ardanowski: Ukradziono około 3 mld zł dotacji unijnych

Napisał  Opublikowano w Regionalne niedziela, 29 lipiec 2018 18:12

Zdaniem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego na masową skalę dokonywano oszustw polegających na wyłudzaniu dotacji z Unii Europejskiej przez tzw. grupy producenckie. Minister na spotkaniu z rolnikami w Więcborku zaznaczył, że proceder był możliwy dzięki przyzwoleniu politycznym rządzących w Urzędach Marszałkowskich.

 

- Wyprowadzono poprzez zawyżenie faktur, zawyżenie kosztów nieuzasadnione na rynku – mówił w Więcborku minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

 

- Z 8 mld wsparcia, około 3 mld zostało ukradzione. Toczą się postępowania prokuratorskie, ci którzy brali udział i ich polityczni opiekunowie, którzy do tego zachęcali. To było nadzorowane przez część rolniczą Urzędów Marszałkowskich – kontynuował minister Ardanowski.

 

Jak ustaliliśmy, postępowania prokuratura prowadzi od kilku miesięcy. Badane są również możliwe nieprawidłowości w działalności Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

- To będzie wyjaśnione do bólu, do końca – zapowiedział minister Ardanowski.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)