Jesteś tutaj: HomeRegionMinister ponownie zaniepokojony wdrażaniem przez nas funduszy unijnych

Minister ponownie zaniepokojony wdrażaniem przez nas funduszy unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 07 sierpień 2018 13:05

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wyraził zaniepokojenie, iż część samorządów wojewódzkich nadal zbyt powolnie wykorzystuje fundusze unijne z Regionalnych Programów Operacyjnych. Wśród wymienionych przez ministra maruderów, ponownie pojawia się kujawsko-pomorskie. Minister sugeruje samorządowcom poszukanie lepszych pracowników.

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej minister Jerzy Kwieciński wskazał, że znacznie szybciej idzie wdrażanie krajowych programów operacyjnych, którymi zarządzają instytucje unijne, od regionalnych zarządzanych przez marszałków województw. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest na pewno to, iż część województw odstaje od innych. Minister za sprawne wdrażanie funduszy UE z RPO pochwalił województwa: podkarpackie, opolskie i dolnośląskie. Jednocześnie wyraził niepokój o RPO w województwach: kujawsko-pomorskim, podlaskim i warminsko-mazurskim.

 

Dyskusja o wdrażaniu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego odbyła się pod koniec lipca na sesji sejmiku, po pytaniu radnego Michała Krzemkowskiego. Wówczas marszałek ze swoimi współpracownikami zapewniał, że nie ma powodu do obaw informując, iż letni bum inwestycyjny może bardzo znacząco poprawić nasze statystyki wdrażania funduszy europejskich. Według marszałka jeszcze latem możemy osiągnąć wskaźniki minimalne, które do końca roku powinniśmy uzyskać w ramach zasady n+3.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)