Jesteś tutaj: HomeRegionDyngusa, ale z umiarem

Dyngusa, ale z umiarem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 31 marzec 2013 19:53

Jutrzejszy dzień w polskiej tradycji określany jest jako lany poniedziałek lub inaczej mówiąc śmigus-dyngus. Policja ostrzega jednak, że brak umiaru może nieść za sobą konsekwencję.

 

Według tradycji w ramach oczyszczenia wiosennego tego dnia nasi przodkowie byli się witkami po nogach oraz oblewali wodą. W dzisiejszych czasach ograniczamy się głównie do oblewania wodą.

 

Przesadzenie z tradycją może zakończyć się jednak mandatem karnym, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, a w przypadku uszkodzenia odzieży lub nadszarpnięcia zdrowia, to konsekwencje mogą być o wiele bardziej idące. Policjanci przypominają, że oblewanie wodą osób które sobie tego nie życzą jest w świetle polskiego prawa wykroczeniem.

 

Patrząc na aurę za oknem to górę powinien wziąć zdrowy rozsądek i oblewanie kogoś w czasie bardzo niskich temperatur do zbyt mądrych pomysłów nie należy.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy