Jesteś tutaj: HomeRegionPremier gościł w powiecie tucholskim

Premier gościł w powiecie tucholskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 23 sierpień 2018 22:22
Premier gościł w powiecie tucholskim Fot. Krystian Maj / KPRM

W czwartek w Śliwicach, w powiecie tucholskim gościł premier Mateusz Morawiecki. Głównym tematem jego wizyty w kujawsko-pomorskim był rozwój dróg lokalnych, warto jednak wspomnieć, że premier oddał również hołd św. Maksymilianowi Kolbe.

 

 -Możemy przeprowadzić największą w historii III Rzeczypospolitej, fali inwestycji w drogi lokalne – chwalił swój rząd premier Mateusz Morawiecki, wizytując jednocześnie niedawno zrealizowaną na terenie gminy Śliwice inwestycję drogową - Ten wzrost gospodarczy, nasze skuteczne zarządzanie podatkami, nasze zwycięstwo z mafiami VAT-owskimi, a nawet skuteczne negocjowanie w Brukseli, gdzie udało nam się wynegocjować opodatkowanie biurowców komercyjnych, galerii handlowych, sklepów wielkopowierzchniowych, to doprowadziło do tego, że jest więcej pieniędzy w budżecie.

 

Premier podkreślał, że tylko w 2018 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego rząd wspiera 115 inwestycji lokalnych o wartości ok. 150 mln zł. Premierowi towarzyszył poseł Tomasz Latos kandydat na prezydenta Bydgoszczy.

 

 

W Śliwicach premier złożył również kwiaty pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbe, który oddał swoje życie w obozie koncentracyjnym za współwięźnia. To zdarzenie w mediach nie zyskało zbytnio rozgłosu, ale na pewno było ważne symbolicznie, bowiem w czwartek przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, w rocznicę podpisania traktatu Ribbentrop-Mołotow. Św. Maksymilian Kolbe jest patronem Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)