Jesteś tutaj: HomeRegionKujawsko-Pomorskie nadal na końcu wydatkowania funduszy unijnych

Kujawsko-Pomorskie nadal na końcu wydatkowania funduszy unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 10 wrzesień 2018 20:14

Województwo Kujawsko-Pomorskie nadal w ogonie jeżeli chodzi o wdrażanie funduszy unijnych z Regionalnych Programów Operacyjnych. Z tego też powodu Ministerstwo Rozwoju z niepokojem patrzy na nasz region, bowiem istnieje obawa, że nie uda się wykorzystać całej dedykowanej nam alokacji.

Na planowanym w tym tygodniu posiedzeniu Sejmu może zostać przedstawiona posłom informacja o współpracy Polski z Unią Europejską w I półroczu 2018 roku. W materiałach dla posłów znajduje się informacja o wykorzystaniu programów operacyjnych na dzień 30 czerwca 2018 roku.

 

Jeżeli chodzi o złożone wnioski o dofinansowanie z Regionalnych Programów Operacyjnych średnia dla kraju wyniosła 92%. Najwyższy procent wykorzystania alokacji pod tym względem odnotowano w województwie świętokrzyskim 111%, które przy wykorzystaniu elastycznych mechanizmów, może zostać nagrodzone większymi funduszami niż wynikało z pierwotnej alokacji. Najniższy wskaźnik ma natomiast województwo kujawsko-pomorskie – 60%, dalej zachodniopomorskie – 73%. Sąsiednie województwa: pomorskie osiągnęło 108%, zaś wielkopolskie 106%.

 

Jeżeli chodzi o rozliczone już środki z beneficjentami najlepiej wypada województwo opolskie gdzie osiągnięto już 20% wykorzystania alokacji. Najgorzej kujawsko-pomorskie i podlaskie – po 9%.

 

Zapewne temat będzie przedmiotem dyskusji na ostatniej sesji sejmiku planowanej na 24 września. Zarząd Województwa uważa, że powodów do niepokojów nie ma, bowiem jest konsekwencja realizowana założona na początku strategia wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy