Jesteś tutaj: HomeRegionNa sejmiku: Presja rządowa nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji unijnych

Na sejmiku: Presja rządowa nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 wrzesień 2018 20:16

Rząd,a w szczególności wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński z niepokojem ocenia wdrażanie funduszy unijnych przez część województw, w tym kujawsko-pomorskie, wskazując iż w praktyce może to doprowadzić do utraty części alokacji. Słowa krytyczne pod adresem polityki rządu w tym zakresie padły natomiast na poniedziałkowej sesji sejmiku z ust dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim.

Według wyliczeń wiceministra Kwiecińskiego w kujawsko-pomorskim Regionalnym Programie Operacyjnym zagrożone jest ponad 178 mln euro.

 

Do tych zarzutów na sesji Sejmiku Województwa odniósł się dyrektor Rafał Pietrucień, który poinformował, że na 99% do końca września zostanie rozliczone minimum jakie do końca 2018 roku oczekuje od nas Komisja Europejska, stąd też żadne pieniądze w jego opinii nie są zagrożone.

 

Dyrektor Pietrucień krytycznie odniósł się do polityki rządu wywierania presji na samorządy, która prowadzi w praktyce do tego, iż w jednym momencie realizuje się dużo inwestycji, przez co na rynku znajduje się bardzo dużo pieniędzy. Prowadzi to do wzrostu cen materiałów budowlanych oraz problemów ze znalezieniem wykonawców inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)