Jesteś tutaj: HomeRegionKrok bliżej wolnego poniedziałku

Krok bliżej wolnego poniedziałku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 07 listopad 2018 17:23

Sejm przyjął dzisiaj poprawki Senatu do ustawy zakładającej dzień wolny od pracy w najbliższy poniedziałek, dzień po Święcie Niepodległości. Ustawę musi podpisać jeszcze Prezydent RP Andrzej Duda, co powinno nastąpić w czwartek albo w piątek.

Poprawka Senatu zakłada wprowadzenie dodatkowo w poniedziałek 12 listopada zakazu handlu, przez co dzień wolny mieliby również pracownicy handlu. Pierwotnie uchwalona przez Sejm ustawa w dniu 24 października, nie obejmowała wolnego dla pracowników handlu.

 

Obecny tryb procedowania, można powiedzieć na ostatnią chwilę, wprowadza pewien chaos. Do momentu podpisania ustawy przez prezydenta Dudę, nie ma bowiem stuprocentowej pewności, ze poniedziałek będzie dniem wolnym. To z kolei utrudnia Polakom planowanie tego dnia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy