Jesteś tutaj: HomeRegionPoniedziałek 12 listopada będzie wolny

Poniedziałek 12 listopada będzie wolny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 08 listopad 2018 11:27

Śmieją się niektórzy, że wolny poniedziałek został wprowadzony ,,za pięć dwunasty”. Jest w tym zwrocie jednak wiele prawdy, bowiem dzień wolny został uchwalony zaledwie pięć dni wcześniej, co dla Polaków może wywołać pewną dezinformację i chaos. Ostatecznie jednak 12 listopada będzie ustawowo dniem wolnym od pracy, będziemy mieli zatem długi weekend. Celem uchwalenia dnia wolnego ma być umożliwienie Polakom przeżycie setnej rocznicy odzyskania prze z Polskę niepodległości.

W środę Sejm rozpatrzył pozytywnie poprawkę Senatu, obejmując dniem wolnym również pracowników handlu. Tym samym kończąc proces legislacyjny w parlamencie. Jeszcze tego samego dnia podpis pod ustawą złożył Prezydent RP Andrzej Duda, tym samym ustanawiając wolne w najbliższy poniedziałek, jako prawo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy