Jesteś tutaj: HomeRegionKujawsko-Pomorscy rolnicy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej

Kujawsko-Pomorscy rolnicy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 grudzień 2018 07:47
Kujawsko-Pomorscy rolnicy niezadowoleni z sytuacji gospodarczej Fot: Archiwum

W ubiegłym tygodniu w Polsce miały miejsce protesty rolnicze, które polegały na blokowaniu kilku głównych arterii drogowych. Rolnicy twierdzą, że producenci trzody chlewnej i drobiu w obecnej sytuacji gospodarczej nie są wstanie się utrzymać na rynku. Rządowi udało się przekonać rolników do chwilowego zawieszenie protestu.

 

Działania protestacyjne zawieszone zostaną na dwa tygodnie, później rolnicy nie wykluczają zaostrzenia form protestu. Głos w sprawie zabrała Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza – Wyrażamy pełne, nasze poparcie dla ekonomicznych postulatów zgłaszanych przez strajkujących rolników wywołanych skrajnie niskimi cenami żywca wieprzowego, oraz brakiem skutecznych działań rządu w walce z afrykańskim pomorem świń – czytamy w stanowisku z 12 grudnia – Niestety, poza pisemnymi deklaracjami ze strony rządzących, nasze wnioski i postulaty pozostawały niezauważane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10