Jesteś tutaj: HomeRegionBłogosławionych Świąt

Błogosławionych Świąt

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 grudzień 2018 13:28

Drodzy Czytelnicy – dzisiaj zgodnie z tradycją zasiadamy do wigilijnego stołu, wcześniej składając sobie w grodzie rodzinnym życzenia, aby oczekiwać na Święta Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, w pewnym sensie je inaugurując, bowiem życzliwość międzyludzka jaka towarzyszy rodzinnemu świętowaniu, w pełni oddaje symbolikę świąt – narodzin Jezusa Chrystusa.

Naszym czytelnikom życzymy błogosławionych, spokojnych oraz wesołych świąt. Słowo ,,wesołych” może brzmieć jako nadmierne uproszczenie, ale przecież wiąże się bezpośrednio z radością i szczęściem oraz nadzieją. Żeby te Święta przyniosły nadzieje w przyszłość.

 

Chrystus przecież narodził się po to, aby dać człowiekowi nadzieje. Papież emeryt Benedykt XVI w swoim dziele ,,Jezus z Nazaretu” w jednym zdaniu przedstawia całą tajemnice związaną z Chrystusem - W Liście do Filipian znajdujemy zaawansowaną chrystologię, która o Jezusie mówi, że był równy Bogu, jednak ogołocił się, stał się człowiekiem, uniżył się aż do śmierci na Krzyżu.

 

Celem śmierci krzyżowej była bowiem nadzieja dla człowieka.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj