Jesteś tutaj: HomeRegionWojewództwo w recesji, to pochwalmy się Orlikami

Województwo w recesji, to pochwalmy się Orlikami

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne wtorek, 16 kwiecień 2013 13:34

Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs dla mieszkańców województwa na zdjęcia przedstawiające funkcjonowanie Orlików, wygrać można nawet rower.

Służby prasowe marszałka podkreślają przy tym - Kujawsko-Pomorskie jest w krajowej czołówce regionów uczestniczących w programie. Pod względem liczby orlików jesteśmy trzecim regionem w kraju, a co czwarty Orlik w Polsce powstał w naszym województwie. W ramach wszystkich pięciu edycji programu (2008-2012) w Kujawsko-Pomorskiem powstanie w sumie 213 kompleksów sportowych. Będą z nich korzystać mieszkańcy 111 gmin, a swojego „Orlika” będzie miało 77 procent gmin w regionie.

 

Urząd Marszałkowski nie zapomniał oczywiście także poinformować, ze w ciągu trzech lat przeznaczył na ten cel z 70 mln złotych. Brawo, gratulujemy tego sukcesu. Jednak jako, że w jest to jeden z niewielu sukcesów postanowiono ogłosić konkurs fotograficzny promujący go - Fotografie powinny mieć dynamiczny charakter i uwzględniać osoby korzystające z orlika w celach sportowych.

 

Zapewne jest szansa, że najlepsze zdjęcia być może znajdą się w jakiś kolorowych materiałach promocyjnych, bo w autopromocyjnych wydawnictwach władze naszego województwa też należą do czołówki.

 

Na drugi plan schodzą już takie problemy jak wysokie bezrobocie, niskie zarobki w regionie oraz migracje mieszkańców do innych województw i państw. Analitycy największych banków funkcjonujących w Polsce wieszczą nam silną recesje, ale grunt to zadbać o dobre samopoczucie.

 

Za kilka tygodni obchodzić będziemy 15-te urodziny województwa kujawsko-pomorskiego, zobaczymy czy będzie to jak w poprzednich latach festiwal pochwał i kolorowych broszur, czy podejmiemy rzeczową rozmowę o realnych problemach, czego przez te 15 lat brakowało.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy