Jesteś tutaj: HomeRegionUnijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów

Unijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 luty 2019 20:17
Unijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów Fot: Archiwum

We wrześniu Parlament Europejski zdecydował o przekazaniu 12,2 mln euro z Funduszu Solidarności na usuwanie skutków nawałnic, które w sierpniu 2017 roku przeszły przez trzy województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie i wielkopolskie. Do dzisiaj tych pieniędzy nie rozdzielił jednak polski rząd.

Wydaje się, że największa część tych pieniędzy powinna trafić do województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie żywioł spowodował największe straty. Do dużych zniszczeń doszło w Borach Tucholskich. Z gmin najbardziej poszkodowana było Sośno w powiecie sępoleńskim.

 

O te pieniądze upomniał się przed dwoma tygodniami marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Strug, pytając na konferencji prasowej stronę rządową, kiedy trafią one do samorządów. MSWiA informuje, że finalizowane są prace nad kryteriami dystrybucji tych środków. Wynika z tego, że oczekujący na to wsparcie, muszą jeszcze na chwilę uzbroić się w cierpliwość.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas