Jesteś tutaj: HomeRegionUnijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów

Unijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 luty 2019 20:17
Unijne pieniądze na likwidacje skutków nawałnic nadal nie trafiły do samorządów Fot: Archiwum

We wrześniu Parlament Europejski zdecydował o przekazaniu 12,2 mln euro z Funduszu Solidarności na usuwanie skutków nawałnic, które w sierpniu 2017 roku przeszły przez trzy województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie i wielkopolskie. Do dzisiaj tych pieniędzy nie rozdzielił jednak polski rząd.

Wydaje się, że największa część tych pieniędzy powinna trafić do województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie żywioł spowodował największe straty. Do dużych zniszczeń doszło w Borach Tucholskich. Z gmin najbardziej poszkodowana było Sośno w powiecie sępoleńskim.

 

O te pieniądze upomniał się przed dwoma tygodniami marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Strug, pytając na konferencji prasowej stronę rządową, kiedy trafią one do samorządów. MSWiA informuje, że finalizowane są prace nad kryteriami dystrybucji tych środków. Wynika z tego, że oczekujący na to wsparcie, muszą jeszcze na chwilę uzbroić się w cierpliwość.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy