Jesteś tutaj: HomeRegionOd piątku będzie obowiązywała żałoba narodowa

Od piątku będzie obowiązywała żałoba narodowa

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 12 luty 2019 19:16
Od piątku będzie obowiązywała żałoba narodowa Fot: Prezydent.pl

Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział wprowadzenie w piątek i w sobotę (15-16 lutego) żałoby narodowej w związku ze śmiercią byłego Prezesa Rady Ministrów Jana Olszewskiego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Warszawie.

 

Jan Olszewski zmarł w czwartek 7 lutego. W czasie okupacji niemieckiej działał jako harcerz w Szarych Szeregach. W okresie PRL angażował się w opozycji antykomunistycznej, po zabójstwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, z upoważnienia prymasa Józefa Glempa występował jako oskarżyciel posiłkowy w procesie zabójców kapłana. W latach 1991-1992 był premierem polskiego rządu. 5 czerwca 1992 roku Sejm przegłosował wobec niego wotum nieufności, co skutkowało jego dymisją. Do dzisiaj sprawa tego głosowania budzi kontrowersje, popularnie nazywana jest ,,nocną zmianą”, bowiem wiązało się to z działaniami rządu na rzecz realizacji tzw. lustracyjnej uchwały.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja