Jesteś tutaj: HomeRegionSamorządy wciąż nie wiedzą co z przyznaną przez UE pomocą

Samorządy wciąż nie wiedzą co z przyznaną przez UE pomocą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 25 luty 2019 21:52
Samorządy wciąż nie wiedzą co z przyznaną przez UE pomocą Fot: Archiwum / sierpień 2017

Do dzisiaj nie udało się w pełni usunąć skutków nawałnic, które w sierpniu 2017 roku przeszły przez nasz region. Dlatego zapewne nie będzie brakowało chętnych samorządów, aby skorzystać ze wsparcia jakie we wrześniu przyznał Polsce Parlament Europejski z Funduszu Solidarności UE. Mamy już koniec lutego, a środki do samorządów jeszcze nie trafiły.

Do Polski z Funduszu Solidarności trafiło 12,2 mln euro, co było największym wsparciem przy tamtym rozdziale, ale też niestety doświadczyliśmy największych zniszczeń. Te pieniądze powinny trafić do województwa: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Z uwagi na ogrom zniszczeń, wydaje się, że najwięcej z tej puli powinno trafić do naszego województwa. Rząd tych pieniędzy nie podzielił jednak do dzisiaj, dlatego samorządowcy nie wiedzą na czym stoją.

 

W ubiegły poniedziałek zapytanie w tej kwestii złożył radny Jacek Gajewski z Koalicji Obywatelskiej, który jednocześnie przestrzegł, iż tego typu pomoc związana jest z ramami czasowymi, w których należy ją wykorzystać.

 

-Wciąż czekamy co się z nim dzieje, bo decyzja Parlamentu Europejskiego już dawna zapadła i to jest jest jurysdykcja rządu, aby podzielić te 12 mln euro z tego funduszu. Jak będą zadysponowane nie wiemy – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas