Jesteś tutaj: HomeRegionStrajk nauczycieli coraz bardziej prawdopodobny

Strajk nauczycieli coraz bardziej prawdopodobny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 05 marzec 2019 16:31

Związkowcy planują rozpoczęcie ogólnopolskiego strajku nauczycieli 8 kwietnia, dwa dni przed planowanymi egzaminami gimnazjalnymi. Nie określono terminu bazowego protestu, strajk zatem ma trwać aż do odwołania.

Związek Nauczycielstwa Polskiego po odbywającym się w całym kraju wewnętrznym referendum ogłosił, że 8 kwietnia rozpocznie się ogólnopolski strajk polegający na tym, że nauczyciele nie przystąpią do swoich obowiązków, czyli nie będą odbywały się lekcje. Mogą pojawić się też duże problemy z przeprowadzeniem egzaminów. Do strajku w skali kraju zamierza przystąpić 78% szkół, dla województwa kujawsko-pomorskiego średnia wynosi powyżej 85%.

 

ZNP domaga się podwyżek dla nauczycieli na poziomie 1 tys. zł.

 

Wierzymy, że nauczyciele, jak i dyrektorzy szkół – odpowiedzialni za przeprowadzenie egzaminów mają świadomość, że ich zakłócenie spowoduje trudności w realizacji planów życiowych uczniów, tj. z przystąpieniem do rekrutacji do szkół na kolejnym etapie edukacyjnym i na studia – odnosi się do groźby strajku Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy