Jesteś tutaj: HomeRegionCzy wzorem Krakowa Bydgoszcz i Inowrocław zakażą palenia węglem?

Czy wzorem Krakowa Bydgoszcz i Inowrocław zakażą palenia węglem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 18 marzec 2019 12:08

Do końca marca prowadzone są konsultacje społeczne nad projektem wojewódzkiej uchwały antysmogowej. W toku dyskusji pojawiają się różne głosy, niekiedy dość skrajne. Na dzisiejszej sesji sejmiku radny Roman Jasiakiewicz pytał, czy rozważane są tak rygorystyczne działania jak w Krakowie, gdzie za kilka miesięcy zakazane będzie palenie węglem i drewnem.

O ostatecznym kształcie uchwały antysmogowej zdecyduje Sejmim Województwa. Marszałek Piotr Całbecki odnosząc się do pytania Jasiakiewicza, ocenił iż przygotowany przez podległych mu urzędników kształt uchwały jest dość liberalny, ale Zarząd Województwa chce, aby miasta miały otwartą drogę do stosowania bardziej rygorystycznej polityki. Według tego zamysłu o ewentualnym zakazie palenia węglem decydować mają radni bydgoscy i inowrocławscy, już po przyjęciu wojewódzkiej uchwały antysmogowej.

 

Radny Jasiakiewicz wyraził ubolewanie, że w naszym wojewódzkie znajdują się samorządy, będące w czołówce rankingów najbardziej zanieczyszczonych miejsc w Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy