Jesteś tutaj: HomeRegionSejm ułatwił dostęp do 50 zawodów

Sejm ułatwił dostęp do 50 zawodów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 21 kwiecień 2013 13:32

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął I transzę deregulacji zaproponowaną przez Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina. Ministerstwo pracuje już nad kolejnymi transzami.

Wedle nowych przepisów, aby zostać między innymi zarządcą i pośrednikiem nieruchomości nie będzie wymagane zdanie specjalnego egzaminu. Dużo łatwiej będzie zostać także notariuszem, a czas aplikacji radcowskiej i adwokackiej ulegnie skróceniu.

 

Żeby zostać instruktorem nauki jazdy wystarczy tylko zdać egzamin organizowany przez wojewodę, nie będzie już konieczneposiadanie wykształcenia średniego.

 

Egzaminów ze znajomości topografii miasta nie będą musieli zdawać już także taksówkarze. Nie będzie trzeba kończyć także specjalnych szkoleń.

 

Łącznie deregulacji uległo już 50 zawodów. W opinii ministra Gowina zwiększy to konkurencyjność, obniży ceny usług, a co najważniejsze ułatwi dostęp do zawodów młodym ludziom. 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj