Jesteś tutaj: HomeRegionMatki wywalczyły dłuższe urlopy

Matki wywalczyły dłuższe urlopy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 26 kwiecień 2013 12:45

Matki I kwartału to ruch obywatelski, który sprzeciwiał się gorszemu traktowaniu rodziców dzieci urodzonych w pierwszych trzech miesiącach roku 2013. Matki planowały dzisiaj przekonywać do poparcia ich postulatów posła Pawła Olszewskiego w bydgoskim biurze, ta rozmowa jednak nie ma większego znaczenia, w sytuacji, gdy racje przyznał im szef rządu Donald Tusk.

Przepisy przygotowane przez PO umożliwiają wydłużenie urlopu rodzicielskiego nawet do roku. W życie wejdą one jednak dopiero 1 września, dlatego z wydłużonego urlopu będą mogli skorzystać tylko rodzice dzieci będących w tym momencie na urlopie, czyli urodzonych po 17 marca.

 

Matki uważają, że jest to nierówne traktowanie obywateli i na dzisiejszym spotkaniu próbowali przekonać do tego premiera Donalda Tuska.

Determinacja rodziców zrobiła na mnie duże wrażenie – przyznał premier Donald Tusk Szef rządu powiedział, że udało się znaleźć w budżecie środki, które pozwolą spełnić postulaty rodziców.

 

Te zmiany państwo mogą kosztować około 400 mln złotych, pamiętajmy jednak, że Polska staje przed dużym zagrożeniem demograficznym, stąd też dzisiejszą decyzję premiera należy odebrać jak najbardziej pozytywnie. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)