Jesteś tutaj: HomeRegionRównież samorząd ma problemy z inwestycjami drogowymi

Również samorząd ma problemy z inwestycjami drogowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 07 czerwiec 2019 14:11

Powód do niepokoju może wywoływać postęp prac nad drogą ekspresową S-5, ale również Samorząd Województwa ma problemy z wykonawcami jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie, a chodzi oczywiście o pieniądze. Kilka dni temu doszło do zmiany na stanowisku dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich.

ZDW widoczne problemy miał przy budowie drogi wojewódzkiej nr 548 łączącej Stolno z Wąbrzeźnem. Modernizacja tego 29 km odcinka miała zakończyć się w tym miesiącu, ale wykonano do tej pory mniej niż 1/3 tego zadania, na dodatek wykonawca zszedł z placu budowy i zamierza z Zarządem Dróg Wojewódzkich spotkać się w sądzie. Firma Trakcja z Warszawy informuje, że postanowiła 22 maja odstąpić od umowy na wykonanie tej inwestycji. Z kolei ZDW stoi na stanowisku, że zerwał umowę z trakcją już 5 kwietnia.

 

Według Trakcji ZDW przedstawił nieaktualne analizy dotyczące występującego ruchu, co w opinii tej firmy dla zachowania trwałości remontu wymaga zupełnie innej formy modernizacji. Firma zadeklarowała możliwość zrealizowania ich, ale domagała się za to dodatkowych 11 mln zł. Teraz która ze stron ma więcej racji zdecyduje sąd, na razie nie wiemy jednak kto dokończy już rozpoczętą budowę.

 

Sprawa nie jest błaha, bowiem modernizacja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego przez Unię Europejską. Perturbacje mogą nawet doprowadzić do utraty funduszy.

 

Z tymi problemami będzie musiał sobie poradzić nowy dyrektor ZDW Przemysław Dąbrowski. Pozostałe realizowane przez Samorząd Województwa inwestycje drogowe realizowane były już spokojniej. Kilka miesięcy temu oddana do użytku została obwodnica Płazowa w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej Tuchola – Świecie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy