Jesteś tutaj: HomeRegionTo może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 17 czerwiec 2019 19:05

Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

 

Problem, iż brakuje pieniędzy na świadczenia zdrowotnezdrowotne, istnieje w Polsce od dawna. Z powodu braku środków nie jest możliwe natychmiastowe leczenie.  Ostatnio rząd zdecydował o przeznaczeniu 40 mld zł rocznie na finansowanie tzw. ,,nowej piątki PiS". Zdaniem OZZL te pieniądze mogły znacząco poprawić dostępność świadczeń zdrowotnych, dlatego zdaniem Związku prokuratura powinna wyjaśnić czy nie doszło do przestępstwa. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy