Jesteś tutaj: HomeRegionWarszawskie ścieki będą płynąć tygodniami, a nawet miesiącami

Warszawskie ścieki będą płynąć tygodniami, a nawet miesiącami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 29 sierpień 2019 18:04

Od środy z z powodu awarii w oczyszczalni ścieków w stolicy, wszystkie nieczystości lądują w Wiśle. Wszystko wskazuje na to, że usuwanie awarii nie potrwa godzin, ale może trwać tygodnie, a nawet miesiące. Oznacza to, że nieczystości przez nasze województwo będą spływały do Bałtyku dłużej. Na razie nie stwierdzono obecności ścieków w granicach kujawsko-pomorskiego.

Dzisiaj rano odbył się w Płocku sztab kryzysowy z udziałem również służb z kujawsko-pomorskiego, w tym wojewody Mikołaja Bogdanowicza. Po południu Wojewódzki Sztab Kryzysowy spotkał się też w Bydgoszczy.

 

- To może trwać tygodnie, może trwać miesiące – poinformował wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. I to jest ta zła wiadomość. Jak wynika z dyskusji na porannym sztabie, warszawska spółka wodno-kanalizacyjna nie wie kiedy będzie wstanie rozwiązać problem i wstrzymać emisję ścieków do Wisły.

 

Dobra wiadomość jest natomiast taka, że w naszym województwie Wisła nie jest wykorzystywana jako źródło wody pitnej. Taki problem ma Płock, gdzie około 40% wody pobiera się z Wisły.

 

Minister środowiska krytykuje władze Warszawy, że przez kilka godzin informację o awarii trzymały w tajemnicy.


Na razie ścieki do naszego województwa nie dotarły – ze wstępnych szacunków Wód Polskich wynika, że mogą dotrzeć one do Włocławka w ciągu 3 dni. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy, na bieżąco na analizuje stan wody we Włocławku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)