Jesteś tutaj: HomeRegionMężczyzna z siekierą chciał wtargnąć do gabinetu prezydenta

Mężczyzna z siekierą chciał wtargnąć do gabinetu prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 07 październik 2019 20:58

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Grudziądzu, trudno byłoby jednak do niego nie nawiązać chociażby z uwagi na to, że na początku roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W czwartek 3 października do sekretariatu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wtargnął mężczyzna z siekierą, który groził sekretarką ostrym narzędziem i żądał spotkania z prezydentem. Sekretarka zachowując zimną krew blefowała, że prezydenta w tym momencie nie ma w urzędzie, faktycznie przebywał w swoim gabinecie. Mężczyzna opuścił ratusz. Niedługo później został zatrzymany – był pod wpływem alkoholu, miał we krwi 2,5 promila.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura, która Tomaszowi S. postawił zarzut kierowania groźby odebrania życia pracownicom urzędu. Mężczyzna zasłania się niepamięcią.

 

Żona prezydenta Glamowskiego jest siostrą zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy