Jesteś tutaj: HomeRegionMężczyzna z siekierą chciał wtargnąć do gabinetu prezydenta

Mężczyzna z siekierą chciał wtargnąć do gabinetu prezydenta

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 07 październik 2019 20:58

Do tego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w Grudziądzu, trudno byłoby jednak do niego nie nawiązać chociażby z uwagi na to, że na początku roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamordowany został prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W czwartek 3 października do sekretariatu prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wtargnął mężczyzna z siekierą, który groził sekretarką ostrym narzędziem i żądał spotkania z prezydentem. Sekretarka zachowując zimną krew blefowała, że prezydenta w tym momencie nie ma w urzędzie, faktycznie przebywał w swoim gabinecie. Mężczyzna opuścił ratusz. Niedługo później został zatrzymany – był pod wpływem alkoholu, miał we krwi 2,5 promila.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura, która Tomaszowi S. postawił zarzut kierowania groźby odebrania życia pracownicom urzędu. Mężczyzna zasłania się niepamięcią.

 

Żona prezydenta Glamowskiego jest siostrą zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021