Jesteś tutaj: HomeRegionPrzewodnicząca sejmiku najprawdopodobniej z Inowrocławia

Przewodnicząca sejmiku najprawdopodobniej z Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 listopad 2019 20:50

W przyszły wtorek Sejmik Województwa wybierze nowego przewodniczącego, w związku z wyborem dotychczasowego przewodniczącego Ryszarda Bobera na senatora, a także jednego z wicemarszałków. Wbrew wcześniejszym ustaleniom to stanowisko nie przypadnie jednak dla PSL, ale dla PO.

Politycznie w Platformie Obywatelskiej decyzja miała już zapaść – nową przewodniczącą ma być wiceprzewodnicząca Elżbieta Pieniewska związana z Inowrocławiem. W sejmiku zasiada już kolejną kadencję, ale trudno znaleźć jej wystąpienia, bowiem do najaktywniejszych radnych nie należy. Głównie z uznaniem wypowiada się o organizowanych przez województwo wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych.

 

Ostatecznego wyboru radni wykonają w przyszły wtorek – 12 listopada na sesji, w trakcie tajnego głosowania. PSL miałby otrzymać natomiast stanowisko wiceprzewodniczącego w miejsce Piniewskiej.

 

Do obsadzenia jest też wakat w Zarządzie Województwa po wygaśnięciu mandatu wicemarszałka Dariusza Kurzawy, wybranego na posła. Wicemarszałek nie musi być radnym, dlatego PSL zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami, zamierza desygnować byłego posła z okręgu toruńsko-włocławskiego Zbigniewa Sosnowskiego.

 

Najprawdopodobniej dla równowagi geograficznej wiceprzewodniczącego PSL wskaże z zachodniej części, albo Agnieszkę Kłopotek albo Marka Domżałe, który radnym zostanie dopiero we wtorek po złożeniu ślubowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP