Jesteś tutaj: HomeRegionPrzewodnicząca sejmiku najprawdopodobniej z Inowrocławia

Przewodnicząca sejmiku najprawdopodobniej z Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 04 listopad 2019 20:50

W przyszły wtorek Sejmik Województwa wybierze nowego przewodniczącego, w związku z wyborem dotychczasowego przewodniczącego Ryszarda Bobera na senatora, a także jednego z wicemarszałków. Wbrew wcześniejszym ustaleniom to stanowisko nie przypadnie jednak dla PSL, ale dla PO.

Politycznie w Platformie Obywatelskiej decyzja miała już zapaść – nową przewodniczącą ma być wiceprzewodnicząca Elżbieta Pieniewska związana z Inowrocławiem. W sejmiku zasiada już kolejną kadencję, ale trudno znaleźć jej wystąpienia, bowiem do najaktywniejszych radnych nie należy. Głównie z uznaniem wypowiada się o organizowanych przez województwo wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych.

 

Ostatecznego wyboru radni wykonają w przyszły wtorek – 12 listopada na sesji, w trakcie tajnego głosowania. PSL miałby otrzymać natomiast stanowisko wiceprzewodniczącego w miejsce Piniewskiej.

 

Do obsadzenia jest też wakat w Zarządzie Województwa po wygaśnięciu mandatu wicemarszałka Dariusza Kurzawy, wybranego na posła. Wicemarszałek nie musi być radnym, dlatego PSL zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami, zamierza desygnować byłego posła z okręgu toruńsko-włocławskiego Zbigniewa Sosnowskiego.

 

Najprawdopodobniej dla równowagi geograficznej wiceprzewodniczącego PSL wskaże z zachodniej części, albo Agnieszkę Kłopotek albo Marka Domżałe, który radnym zostanie dopiero we wtorek po złożeniu ślubowania.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Śledź nas