Jesteś tutaj: HomeRegionTo już X Marsz Niepodległości

To już X Marsz Niepodległości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 11 listopad 2019 20:53
To już X Marsz Niepodległości Fot i video: Media Narodowe

Gdy przypada 11 listopada, to elementem charakterystycznym tego dnia stał się przechodzący przez Warszawę Marsz Niepodległości. Za nami X edycja, można powiedzieć jubileuszowa, wydarzenia w którym stolica pełna była biało-czerwonych flag. Hasło tegorocznego marszu to ,Miej w opiece naród cały”, które nawiązywało do wielowiekowych związków Polski z chrześcijaństwem.

 

- Musimy być zmobilizowanym narodem, który napiera na polityków, który wymusza na nich obronę polskich interesów – powiedział na rozpoczęcie marszu Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, również założyciel tworzących się w całej Polsce struktur Rot Marszu Niepodległości. Wyruszenie marszu poprzedziło odśpiewanie pieśni ,,Z dawna Polski tych Królowo”.

 

Według różnych szacunków w X Marszu Niepodległości mogło wziąć udział od około 50 tys. do nawet 150 tys. osób. Marsz przebiegał w miarę spokojnie, bez większych incydentów dotyczących naruszania porządku publicznego. Do małych incydentów dochodziło głównie z powodu działań osób niebędących uczestnikami, którzy chcieli w jakiś sposób zakłócić przebieg marszu. W jednej z blokad marszu udział wzięła toruńska posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Przed marszem Roty Marszu Niepodległości zbierały podpisy pod obywatelskim projektem ustawy ,,Stop 447”, która zakłada karanie osób będących na stanowiskach w przypadku działań na rzecz spełnienia roszczeń organizacji żydowskich. W rozmowie z Mediami Narodowymi w trakcie marszu, Robert Bąkiewicz poinformował, że w ciągu trzech miesięcy trzeba zebrać ponad 100 tys. podpisów, aby inicjatywa była procedowana w Sejmie. Zapewne na dniach dowiemy się, ile udało się zebrać przy okazji X Marszu Niepodległości.

 

Marsz zakończył się pod Stadionem Narodowym, gdzie odbył się później patriotyczny koncert.

 

Marsz Niepodległości to inicjatywa kojarząca się z narodowcami, ale można powiedzieć o jej ponadpolityczności, bowiem biorą w nim udział ludzie chociażby związani z partią rządzącą – Prawem i Sprawiedliwością. Przed marszem Bąkiewicz apelował, aby 11 listopada odłożyć na bok polityczne spory i razem manifestować przywiązanie do Polski niepodległej. Na marsz zjechali się patrioci z całego kraju, również wiele osób z Bydgoszczy i okolic.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas