Jesteś tutaj: HomeRegionGDDKiA planuje oddać w tym roku dwa odcinki drogi ekspresowej S-5

GDDKiA planuje oddać w tym roku dwa odcinki drogi ekspresowej S-5

Napisane przez  Ł.R. / TVN24Bis Opublikowano w Regionalne środa, 27 listopad 2019 12:10
Z odcinka Tryszczyn - Aleksandrowo Z odcinka Tryszczyn - Aleksandrowo Fot: GDDKiA

Dwa z siedmiu kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5 planuje się oddać do użytku w tym roku. Oficjalną informację o planowanych do oddania w tym roku odcinkach dróg udzieliła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad telewizji TVN24Bis. Łącznie w tym roku GDDKiA chce oddać 161 km dróg.

W województwie kujawsko-pomorskim planuje się oddanie dwóch odcinków dróg ekspresowych: województwo wielkopolskie – Jaroszewo (w tym obwodnica Żnina) oraz północną obwodnicę Bydgoszczy Tryszczyn – Aleksandrowo. Będzie to łącznie ponad 34 km dróg, w tym most nad Brdą pod Tryszczynem i wiadukt na torami kolejowymi w Maksymilianowie. Są to najbardziej zaawansowane w pracach odcinki, nie było jednak pewne czy oba uda się oddać do użytku przed końcem roku. Mamy jednak oficjalną zapowiedź GDDKiA.

 

W planach są też odcinki S-5 w sąsiednim województwie wielkopolskim: Poznań – Wronczyn; Wronczyn – Kościan Południe; Kościan Południe – Radomicko. Odcinki od granicy z naszym województwem do Poznania zostały już oddane.

 

Oddanie do użytku północnej obwodnicy Bydgoszczy to dobra wiadomość, ale jej funkcjonalność będzie ograniczona bez ukończenia odcinka z Białych Błot do Tryszczyna (zachodnia obwodnica Bydgoszcz). Z odcinkiem Tryszczyn – Aleksandrowo Bydgoszcz skomunikowana będzie do tego czasu drogą krajową nr 25 (przebieg Grunwaldzka – Nad Torem) oraz przez Osielsko, czyli Gdańską i alejami Armii Krajowej.

 

Najgorzej wygląda sytuacja odcinków od Aleksandrowa do Nowych Marz (węzeł autostrady A1), gdzie zaawansowanie rzeczowe prac budowlanych nie przekracza nawet 25%, a na chwilę obecną trwa poszukiwanie wykonawców do dokończenia prac po włoskiej firmie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Śledź nas