Jesteś tutaj: HomeRegionWOŚP zagra dla poprawy standardów dziecięcej medycyny zabiegowej

WOŚP zagra dla poprawy standardów dziecięcej medycyny zabiegowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 11 styczeń 2020 09:55
WOŚP zagra dla poprawy standardów dziecięcej medycyny zabiegowej Fot: wosp.org.pl

Jutro (12 stycznia) odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – podobnie jak w latach poprzednich tysiące wolontariuszy będzie kwestować do puszek, odbywać będą się w całej Polsce koncerty, licytacje, a o godzinie 20:00 tradycyjne światełko do nieba, w formie pokazów laserowych.

Dochód z tegorocznego finału będzie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego ratującego życie dzieci, w głównej mierze służącego chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii Planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów. Dużą szansę stać się beneficjentem tegorocznego finału ma bydgoski wojewódzki szpital dziecięcy.

 

Finał odbywać będzie się właściwie na całym świecie. W tym roku część dochodu z trzech sztabów w Australii będzie przekazana na pomoc na tym kontynencie, który boryka się z pożarami na ogromną skalę.

 

Tegoroczny finał będzie też inny z powodu tego jak się zakończył ubiegłoroczny. W Gdańsku na scenie został zamordowany przed rokiem prezydent tego miasta Paweł Adamowicz. Spodziewać można się na pewno większych restrykcji jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Zapewne też szczególna uwaga będzie skierowana jutro na Gdańsk, bowiem tamte zdarzenia pozostają w pamięci.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)