Jesteś tutaj: HomeRegionOptymistyczne informacje płyną z Włoch. Trudna sytuacja w Hiszpanii

Optymistyczne informacje płyną z Włoch. Trudna sytuacja w Hiszpanii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 23 marzec 2020 19:01
Optymistyczne informacje płyną z Włoch. Trudna sytuacja w Hiszpanii Fot: Martin Lopez

Włochy są krajem, gdzie sytuacja związana z aktywnością koronawirusa jest najtragiczniejsza, setki ofiar śmiertelnych dziennie oraz tysiące stwierdzonych zachorowań. W Italii pojawił się jednak promyk nadziei.

Krążące w internecie zdjęcia wojskowych ciężarówek, które wywożą ciała z Bergamo budzą u nas wszystkich grozę. Z ostatnich danych wynika, że być może najtragiczniejszy dzień już za Włochami. W sobotę stwierdzono 6,5 tys. zachorowań oraz 793 zgony. W niedzielę było to 5,5 tys. zachorowań i 651 zgonów. Jest to wciąż bardzo dużo, ale jeżeli kolejne dni utrzymają tendencję spadkową, to da nadzieje, że sytuacja we Włoszech zacznie się normować.

 

Do tej pory na świecie stwierdzono około 370 tys. przypadków zachorowań i ponad 16 tys. ofiar śmiertelnych. Dzisiaj najgorsza sytuacja jest we Włoszech, ale dane pokazują, że w trudną fazę wchodzą obecnie Stany Zjednoczone i Hiszpania. W USA w ciągu ostatniej doby stwierdzono prawie 8 tys. zachorowań, do tej pory koronawirus zabił 498 Amerykanów. W Hiszpanii dziennie przybywa nieco ponad 4 tys. chorych, ale liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 2,2 tys. w ciągu ostatniej doby zmarło 435 Hiszpanów, przez co sytuacja w tym kraju staje się bardzo tragiczna.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa