Jesteś tutaj: HomeRegionCzersk i szlachta właściwie odcięte od świata

Czersk i szlachta właściwie odcięte od świata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2020 09:07

W Bory Tucholskie możemy oczywiście pojechać, ale musimy posiadać samochód, bowiem ta część regionu została komunikacją zbiorową odcięta od świata. Od ubiegłego czwartku – 19 marca – przewoźnik Arriva zawiesił przewozy na trasie Laskowice Pomorskie – Szlachta – Czersk. Zawieszenie na razie obowiązywać będzie do 27 marca.

Od czas zaostrzenia się sytuacji epidemicznej zmalała liczba podróżujących transportem zbiorowym. Zareagowali na to przewoźnicy – same tylko Polregio zawiesiło ponad 30 pociągów dziennie (w kujawsko-pomorskim skala cięć jest największa), Arriva również zawiesiła część połączeń.

 

Na odcinku Wierzchucin – Czersk sytuacja jest szczególna z tego powodu, że obecnie po tej trasie nie jeździ żaden pociąg.

 

Przewoźnicy uzgodnili ograniczenie liczby kursów z marszałkiem województwa. Za każdy przejechany kilometr Województwo Kujawsko-Pomorskie dopłaca do przewozów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa