Jesteś tutaj: HomeRegionPapież Franciszek: W trudnych czasach wspólnie podnieśmy głos w kierunku nieba

Papież Franciszek: W trudnych czasach wspólnie podnieśmy głos w kierunku nieba

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 25 marzec 2020 11:27
Papież Franciszek: W trudnych czasach wspólnie podnieśmy głos w kierunku nieba CC BY-SA 2.0 by Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation)

Dzisiaj – 25 marca – w południe wyznawcy Jezusa Chrystusa różnych wyznań wspólnie modlili się modlitwą Ojcze Nasz, w intencji ustania pandemii koronawirusa. Jest to inicjatywa papieża Franciszka – dzień nie jest przypadkowy, bowiem dzisiaj przypada w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego Maryi.

 

Na wielu polskich kościołach, w odpowiedzi na apel przewodniczącego Episkopatu, w południe biły dzwony. W Watykanie modlitwą Ojcze Nasz pomodlił się papież Franciszek, który zwrócił się z orędziem do świata – W tym trudnym czasie, gdy ludzkość zmaga się z pandemią, chciałbym, aby wszyscy chrześcijanie kierowali głos ku Niebu, odmawiając modlitwę, której nauczył nas Jezus nasz Pan.

 

Papież apeluje, aby modlić się Ojcze Nasz kilka razy dziennie. Sam po tym krótkim orędziu zmówił tę modlitwę w obecności kamer.

 

- W dniu w którym wielu chrześcijan wspomina Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, niech Pan wysłucha wspólnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują siędo zwycięstwa Chrystusa Zmartwychwstałego - mówił dzisiaj papież Franciszek.

 

 

 

Ojcze Nasz z papieżem z Placu Świętego Piotra

 

Opublikowany przez Portal Kujawski Środa, 25 marca 2020

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa