Jesteś tutaj: HomeRegion19 kandydatów uważa, że zebrało 100 tys. podpisów

19 kandydatów uważa, że zebrało 100 tys. podpisów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 27 marzec 2020 01:10

Gdyby przyszło nam wybierać Prezydenta RP z aż 19 kandydatów, to byłoby wydarzenie bez precedensu. Formalnie na chwilę obecna zarejestrowany jest tylko jeden kandydat – lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

O północy mijał czas na zgłoszenie przez komitety wyborcze kandydatów popartych przez 100 tys. podpisów. Takie zgłoszenie złożyło łącznie 19 kandydatów. Państwowa Komisja Wyborcza musi teraz podpisy zweryfikować. PKW jakoś się jednak z tym nie śpieszy bowiem 6 kandydatów największych sił politycznych w Polsce zgłoszenia złożyło już w ubiegłym tygodniu, albo i wcześniej, ale póki co kandydaci nie zostali formalnie zarejestrowani.

 

Lista zgłoszeń kandydatów (według kolejności zgłoszeń):

Władysław Kosiniak-Kamysz (zarejestrowany), Szymon Hołownia (rejestracja 13 marca), Małgorzata Kidawa-Błońska (rejestracja 13 marca), Robert Biedroń (17 marca), Krzysztof Bosak (18 marca), Andrzej Duda (19 marca), Piotr Bakun (24 marca), Sławomir Grzywna (24 marca), Leszek Samborski (25 marca), Grzegorz Sowa (26 marca), Jan Potocki, Kajetan Pyrzyński, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Romuald Starosielec, Mirosław Piotrowski, Waldemar Witkowski, Andrzej Voigt, Paweł Tanajno.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów