Jesteś tutaj: HomeRegionWciąż nie znamy kandydatów w wyborach na prezydenta RP

Wciąż nie znamy kandydatów w wyborach na prezydenta RP

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 09 kwiecień 2020 00:11
Belweder Belweder Fot: KPRP

Do wyborów prezydenckich zarządzonych na 10 maja pozostał dokładnie miesiąc i jeden dzień, wciąż nie wiemy jednak na jakich kandydatów będzie można oddać głos. Część kandydatów została już zarejestrowana przez Państwową Komisję Wyborczą, ale w przypadku kilku nazwisk jeszcze decyzje nie zapadły.

Na dzisiaj mamy zarejestrowanych sześciu kandydatów – Władysława Kosiniaka-Kanysza, Szymona Hołownie, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka i urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Jako pierwszy zarejestrowany został 2 marca Kosiniaka-Kamysz, jako ostatni dokładnie miesiąc później – 2 kwietnia – Andrzej Duda.

 

Wciąż PKW nie rozstrzygnęła rejestracji byłego europosła Stanisława Żółtka, byłego posła Marka Jakubiaka, byłego europosła Mirosława Piotrowskiego oraz Pawła Tanajno.

 

Wczoraj na Twitterze były wicepremier Roman Giertych poinformował, że PKW ma mieć wątpliwości co do tego, czy podpisy Marka Jakubiaka zostały zebrane zgodnie z prawem. Zdaniem Giertycha PKW o wyjaśnienie tej sprawy ma się zwrócić do warszawskiej prokuratury.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10